Logo Zalt

STRONY INTERNETOWE

Własna strona internetowa to standard

Strona internetowa dzisiaj stanowi niezbędny element funkcjonowania każdej nawet niewielkiej firmy lub jednoosobowej działalności gospodarczej. Zgodnie z pomiarami prowadzonymi przez Polskie Badania Internetu, w Polsce jest ponad 27 mln internautów którzy regularnie korzystają z internetu, komunikując się, szukając informacji, robiąc zakupy oraz korzystając z szerokiej oferty rozrywki. Rozwój technologii mobilnych spowodował że standardem stały się strony responsywne, dostosowujące się do każdej rozdzielczości ekranu. Dlatego obecnie coraz więcej przedsiębiorców zwraca uwagę na to, żeby nie tylko posiadać własną witrynę, ale żeby była ona atrakcyjna wizualnie i dostosowana do różnych urządzeń (komputer, tablet, smartfon).

Przewaga projektu nad kreatorem internetowym

W internecie są setki "tanich" kreatorów mniej lub bardziej zaawansowanych umożliwiających samodzielne stworzenie strony internetowej. Niestety wiele osób nie zwraca uwagi na fakt, że podane ceny kreatorów są cenami rocznymi, co w perspektywie kilkuletniej znacznie podnosi koszty. Co więcej funkcje zdecydowanej większości z nich są bardzo ograniczone i tak naprawdę otrzymuje się niewiele więcej niż możliwość dodania zdjęcia czy wybrania koloru witryny. Natomiast te bardziej zaawansowane wymagają przynajmniej podstawowej znajomości języka HTML, CSS i JavaScript. Strony stworzone w kreatorze są przeładowane skryptami i często wolno ładują się. Zamawiając stronę stworzoną tradycyjnie pod własne potrzeby, otrzymujesz lekką i zgodną ze standardami stronę za którą płacisz tylko raz.

Napiszę prostą stronę internetową

W ramach usługi oferuję pisanie prostych stron internetowych tworzonych w języku HTML i CSS. Dodatkowo każda strona zostanie automatycznie dostosowana do ekranów mobilnych (tablet, smartfon). Oferta skierowana jest przede wszystkim do osób prywatnych i przedsiębiorców rozpoczynających swoją działalność, którzy niewielkim kosztem chcą mieć własną witrynę prezentującą ofertę. Moja oferta dotyczy tworzenia tanich, prostych i przejrzystych stron internetowych, charakteryzujących się łatwością edycji z poziomu kodu źródłowego. Projekt witryny na każdym etapie konsultuję z Klientem.

Ponadto oferuję stworzenie wizytówki internetowej na podstawie wcześniej zaprojektowanych szablonów. Wszystkie szablony są dostosowane do różnych rozdzielczości ekranu. Oferta skierowana jest do wszystkich, którzy niewielkim kosztem chcą mieć własną wizytówkę w internecie z podstawowymi informacjami. Po więcej informacji zapraszam do kontaktu.

Strony responsywne z przejrzystym kodem

Strony pisane są pod różne wielkości ekranów. Wychodząc z założenia, że urządzeń o różnych przekątnych ekranów jest na rynku bardzo wiele, staram pisać się strony internetowe pod cztery umowne zakresy wielkości ekranów opatrzone w kodzie źródłowym umownymi nazwami:

 • SMARTPHONES (smartfony i inne małe urządzenia) o rozdzielczości ekranu do 600 pikseli.
 • TABLETS (duże smartfony oraz tablety o orientacji portretowej i horyzontalnej) o rozdzielczości ekranu od 601 do 900 pikseli.
 • LAPTOPS (laptopy i małe monitory desktopowe) o rozdzielczości ekranu od 901 do 1200 pikseli.
 • COMPUTERS (duże laptopy i komputery stacjonarne) o rozdzielczości ekranu od 1201 pikseli.

Oczywiście są to zakresy umowne, które na życzenie Klienta mogą zostać zmienione.

Przejrzysty kod źródłowy

Każda tworzona przeze mnie strona internetowa pisana jest z zastosowaniem przejrzystego kodu źródłowego opatrzonego w niezbędne komentarze, aby strona mogła być w przyszłości bezproblemowo edytowana przez osobę posiadającą minimum wiedzy na temat języka HTML i CSS. Ponadto stosuję podstawową ochronę kodu CSS poprzez jego minifikację tzn. usunięcie niepotrzebnych spacji i komentarzy. Wizualny efekt przejawia się tym, że zwykły użytkownik poprzez wyświetlenie kodu źródłowego strony zazwyczaj poprzez kliknięcie prawego przycisku myszki i wybranie odpowiedniej opcji, widzi nieprzejrzysty ciąg znaków, natomiast administrator strony po otwarciu pliku CSS w edytorze widzi czytelny kod źródłowy opatrzony pomocnymi komentarzami. Po więcej informacji zapraszam do kontaktu.

Koszt napisania strony internetowej

Zazwyczaj koszt napisania strony internetowej dla małej firmy sięga 2 - 3 tysięcy zł i uzależniony jest w dużej mierze od firmy, która ją tworzy oraz od pracy włożonej w jej wykonanie. Strony oparte o systemy zarządzania treścią CMS takie jak WordPress, Joomla czy Drupal są droższe, ale ułatwiają użytkownikowi późniejsze edytowanie z poziomu panelu administracyjnego. Natomiast strony tradycyjne nie dają tej możliwości, trzeba je edytować bezpośrednio w kodzie źródłowym i zazwyczaj wymagają minimalnej wiedzy o ich budowie. Dlatego ważne jest aby kod źródłowy był przejrzysty i zawierał opisowe komentarze, ułatwiające jego późniejsze edytowanie.

Przejrzyste ceny bez ukrytych kosztów

Oferuję pisanie tradycyjnych stron internetowych bez CMS, dlatego są one tańsze i mniej przeładowane często niepotrzebnym kodem, który niesie ze sobą CMS. Koszt napisania strony na zaprojektowanym przeze mnie szablonie składającym się ze strony głównej i czterech przykładowych podstron takich jak opis firmy, oferowane produkty lub usługi, cennik lub galeria oraz kontakt wynosi od 600 do 850 zł.

 • Cena: od 200 zł do 250 zł za stronę główną.
 • Cena: od 100 zł do 150 zł za każdą podstronę.

Czas potrzebny na realizację projektu wynosi ok. 2 tygodnie, przy czym daję gwarancję dokonywania późniejszych poprawek. Po stronie Zamawiającego leży dostarczenie treści, zdjęć, obrazków i innych materiałów potrzebnych do umieszczenia na stronie internetowej. Oferuję korektę nadesłanego tekstu oraz w przypadku problemów z doborem grafik pomagam dobrać odpowiednie z internetowych banków zdjęć.

Przed przystąpieniem do realizacji usługi wymagana jest zaliczka ustalana indywidualnie. Po więcej informacji zapraszam do kontaktu.

Koszt stworzenia wizytówki internetowej

Wizytówki internetowe tworzone są na podstwie wcześniej zaprojektowanych szablonów. Posiadają atrakcyjny wygląd oraz zawierają podstawowe informacje na temat osoby, firmy lub usług. Wyposażone zostały formularz kontakowy oraz mapę. Dostępne są do wglądu w galerii.

Wszystkie szablony charakteryzują się prostym i łatwym w edycji kodem źródłowym oraz niską ceną. Podana poniżej cena obejmuje stworzenie wizytówki na podstawie informacji i materiałów nadesłanych przez Zamawiającego. Cena nie obejmuje kosztów hostowania plików. Po opłaceniu otrzymasz wszystkie niezbędne pliki które wystarczy wrzucić na serwer, podpiąć domenę i można cieszyć się własną wizytówką w internecie! Dodatkowo oferuję doradztwo w wyborze odpowiedniej domeny oraz hostingu oraz pomoc w umieszczeniu plików na serwerze i podpięcie domeny do wizytówki internetowej.

 • Cena wizytówki: 300 zł.
 • Wymagana zaliczka: 100 zł.

Wymagana zaliczka jest bezzwrotna, w momencie rezygnacji z usługi przez Zamawiającego po rozpoczęciu jej realizacji. Zaliczka jest odliczana od całości kwoty do zapłaty w momencie dokonywania płatności. Po więcej informacji zapraszam do kontaktu.

O usłudze:

 • Witryny internetowe piszę zgodnie ze standardami w oparciu o HTML5 oraz CSS3.
 • Wszystkie strony projektuję samodzielnie przykładając dużą uwagę do detali.
 • Tworzę strony responsywne tzn. przystosowane do różnych rozdzielczości ekranu.
 • Dzięki zastosowaniu przejrzystego kodu można je w przyszłości łatwo edytować.
 • Oferuję możliwość wstawienia na stronę kilku darmowych i sprawdzonych skryptów.
 • W ramach usługi oferuję także wykonanie prostej grafiki lub animacji na stronę.
 • W kodzie źródłowym strony zamieszczam komentarze ułatwiające późniejszą jego edycję.
 • Stosuję podstawową ochronę kodu na serwerze utrudniającą podgląd przez osoby trzecie.
 • Umożliwiam osadzenie na stronie niestandardowych czcionek z uwzględnieniem polskich znaków.
 • Oferuję umieszczenie slidera lub galerii zdjęć, które podniosą atrakcyjność witryny.
 • Oferuję wstawienie formularza kontatkowego na stronie oraz mapy wskazującej adres siedziby.
 • Oferuję zmianę kontrastu strony internetowej na jasny lub ciemny motyw.
 • Pomagam umieścić dodatki na stronie np. materiały video czy odnośniki social media.
 • Pomagam zainstalować skrypt Google Analytics oraz ostrzeżenie o plikach cookie.
 • Oferuję przeszkolenie dotyczące wstawiania i edycji treści po stronie klienta.
 • Doradzam w wyborze odpowiedniej nazwy domeny oraz oferuję rejestrację w imieniu klienta.
 • Pomagam w wyborze oferty hostingowej oraz oferuję umieszczenie strony na serwerze.